EJČF - Novinky a informace

Nadcházející akce pro SŠ studenty

Den otevřených dveří

Rádi bychom všechny zájemce o studium jaderné a částicové fyziky na FJFI pozvali na Den otevřených dveří na FJFI ČVUT v Praze pro studenty středních škol, jejich učitele a rodiče ve dnech

  • 19. listopadu 2013
  • 28. ledna 2014 

v budově fakulty v Praze 1, Břehová 7, kde budete mít možnost navštívit i prezentaci Experimentální jaderné a částicové fyziky a popovídat si se současnými studenty o studiu.. Více informací najdete na http://www.fjfi.cvut.cz/. 

 

International Particle Physics Masterclasses 2014

Dne 14. března 2013 se na FJFI již potřetí koná akce "International Masterclasses - Hands On Particle Physics" , kde si studenti budou moci vyzkoušet, jak se zkoumají elementární částice v experimentu ALICE na urychlovači LHC v CERNu.

Dopoledne studenti absolvují populárně-naučné přednášky od aktivních vědců a odpoledne si sami budou moci vyzkoušet vlastní analýzu reálných dat z experimentů na LHC.

Výsledky odevzdají do CERNu. Vrcholem akce pak bude videokonference mezi fyziky z CERNu a univerzitami a institucemi v Evropě a nakonec vyhlášení nejlepšího týmu. Studenti se tak mohou na jeden den stát částicovými fyziky a přitom nebudou potřebovat žádné speciální znalosti. Účast je zdarma.

Více informací o akci a možnosti se přihlásit najdete na http://masterclasses.casticova-fyzika.cz/.

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me